Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav.

O tom, že se během jediného dne všem v naší republice změnil život, není třeba dlouze psát. Přesto jsou momenty, kdy si i v této nelehké době lidé umí rychle a bez nároku na jakýkoliv finanční zisk pomoct. Svědčí o tom i příběh, který se odehrál v naší společnosti STAEG.

Jednatele stavební společnosti Miloše Kotlána oslovil doktor Robert Rajci, zda by nedokázal pomoci nemocnici ve Vyškově, která pro kontrolu pacientů doposud používala pouze provizorní stan. „Tento přístřešek byl pro dané účely naprosto nevhodný a vzhledem k počasí také pro zdravotnický personál dost nešetrný. Navíc jim ho vítr několikrát přemístil úplně jinam… Poroto jsme se s panem doktorem obratem dohodli na okamžitém zapůjčení stavební buňky,“ uvedl Miloš Kotlán.

Buňka je umístěna ihned za vjezdem do nemocnice. Slouží jako záchytné pracoviště pro kontrolu příchozích pacientů s podezřením na onemocnění koronavirem. „Chtěl bych poděkovat i kolegyni Ivaně Čutkové, že celou záležitost velmi rychle zorganizovala a buňka byla ve velmi krátké době přemístěna na místo u nemocnice. Lví podíl má na tom i Michal Vala, i jemu patří mé poděkování,“ uzavřel Kotlán.

Loading...